Klaipėdos Naujasis ir Senasis turgūs sujungti į vieną bendrovę

Nuo rugpjūčio 22 d. dvi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai priklausančios atskiros bendrovės UAB „Senasis turgus“ ir UAB „Naujasis turgus“ oficialiai tapo viena bendrove ir bus valdomos vienos administracijos.

Sprendimą dėl turgaviečių sujungimo Klaipėdos taryba vienbalsiai priėmė 2021 m. spalį. Pabaigus privalomas juridines procedūras administruojančia bendrove liko UAB „Naujasis turgus“.

„Klaipėdos turgus, esantis savivaldybės pavaldume, kaip ir iki šiol laikysis labai atsakingos ir socialiai jautrios politikos, nukreiptos į pirkėjų – klaipėdiečių ir miesto svečių – lūkesčius bei rūpesčius, o tuo pat metu stengiantis sudaryti kuo palankesnes sąlygas žmonėms, pasirinkusiems Klaipėdos turgų kaip vietą savo produkcijos bei prekių pardavimui“, – bendrovių sujungimą komentavo Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

„Nei vienos mūsų turgavietės pirkėjams ar prekybininkams niekas nepasikeitė. Turgaviečių pavadinimai, prekiniai ženklai, socialiniai tinklai, kur skelbiamos kiekvieno turgaus naujienos, yra ir išliks atskiri“, – teigė Viačeslav Karmanov, UAB „Naujasis turgus“ direktorius.   

Po bendrovių sujungimo administracijos personalas kol kas sumažėjo vienu etatu – neliko vienos direktoriaus pareigybės. Pasak. V. Karmanov, kokie pokyčiai administracijos struktūroje bus ateityje, priklausys nuo rinkos situacijos.

„Kai kurias paslaugas rinkoje galima nupirkti pigiau nei išlaikyti savo darbuotojus. Bet visada yra ir kokybės klausimas, tad taupymas dėl taupymo nėra mūsų pagrindinis tikslas. Svarbiausia, kad turgaviečių patrauklumas ir populiarumas augtų. O pagrindinis administracijos rūpestis šiuo metu – turimo turto sutvarkymas ir jo panaudojimas veiklos vystymui“,  – teigė direktorius.

Svarstant turgaviečių sujungimą buvo siekiama optimizuoti savivaldybės valdomų bendrovių veiklą, efektyviau naudoti bendrovių turtą ir žmogiškuosius išteklius. Abi turgavietės yra populiarios tarp klaipėdiečių ir miesto svečių, svarbios miestui smulkiojo verslo vystymo ir istoriniais aspektais: „Senasis turgus“ šiemet švenčia 300 metų paminėjimo sukaktį, o bendrai minėtose turgavietėse kasdien veiklą vykdo apie 240 prekybininkų. 

UAB „Naujasis turgus“ administruoja turgaviečių didmeninę ir mažmeninę prekybą, viešąjį maitinimą, gamybą, teikia prekybinės įrangos, patalpų nuomos ir tarpininkavimo paslaugas. Taip pat bendrovė  administruoja tris prekybos aikšteles prie Lėbartų kapinių.