Klaipėdoje veikiančios municipalinės turgavietės sparčiai prisitaiko prie laikmečio poreikių. Naujajame turguje daugėja prekybininkų ir plečiamas asortimentas. Senasis turgus jau ruošiamas atnaujinimui. Užsibrėžtas tikslas, kad jis būtų panašus į turgavietes, kokias esame pratę matyti Europos miestuose.
Abi turgavietes administruojančios UAB „Naujasis turgus“ vadovas Viačeslavas Karmanovas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad vasara turgavietėse – pats intensyviausias prekybos metas.
„Mūsų turgavietės išgyvena pakilimo laikotarpį. Tai rodo didėjantis prekybininkų skaičius, sudarytos ilgalaikės sutartys su prekybininkais ir bendrovės finansiniai rezultatai“, – džiaugiasi V. Karmanovas.
Anot jo, pasiteisino pernai įvykdyta Naujojo turgaus mėsos gaminių paviljono rekonstrukcija. Be atnaujinto interjero, šaldytuvų, šaldymo vitrinų, daug efektyviau išnaudojama prekybos erdvė.
Kartu po vienu stogu tilpo ir puikiai prigijo žuvų prekybininkai.
„Likusios laisvos žuvų paviljono patalpos išnuomotos naujiems prekybininkams buitine chemija“, – sako V. Karmanovas.
Daugėja prekybininkų
„Stebime, kaip Naujajame turguje daugėja ne tik prekybininkų, bet plečiasi ir jų parduodamų prekių asortimentas“, – tendencijas atskleidžia turgaus vadovas.
Anot jo, mugių organizatoriai, sukviečiantys prekybininkus, amatininkus, ūkininkus iš visos Lietuvos, vis dažniau prašosi į turgaus teritoriją.
Akivaizdu, kad prieš keletą metų atlikta teritorijos rekonstrukcija – sutvarkytos turgavietės lauko prekybos erdvės yra patrauklios, sutalpinančios visus norinčius.
„Esame suplanavę ir toliau gerinti prekybos sąlygas Naujajame turguje, tačiau artimiausiu metu daugiausia darbų planuojama Senajame turguje“, – planais dalinasi V. Karmanovas.
Jis džiaugiasi Klaipėdos valdžios siekiu ypač daug dėmesio skirti Klaipėdos senamiesčiui, jo sutvarkymui ir atgaivinimui.
Senojo turgaus teritoriją planuojama tvarkyti su Klaipėdos miesto savivaldybės pagalba.
Ruošia projektus
„Senajame turguje taip pat jaučiamas prekybos pagyvėjimas. Nugriovus senuosius prekystalius atsilaisvinusioje aikštėje jau vyko ir keletas festivalių, kultūrinių renginių“, – teigia V. Karmanovas.
Anot jo, kuriant Senojo turgaus ateities viziją bus sekama Europos turgaviečių pavyzdžiu. Pagrindinė prekybos halė ir aplinkinės erdvės galėtų būti pritaikytos ne tik prekybos, bet ir maitinimo ar kultūrinei, pramoginei veiklai.
„Prekyba vyksta tik pusę dienos, o kitu laiku turgavietės erdvės neišnaudojamos, – sako turgaus direktorius. – Mūsų vizija, kad Klaipėdos senamiestyje esanti erdvė turi būti sutvarkyta pirmiausia bendradarbiaujant su mūsų akcininku – Klaipėdos miesto savivaldybe.
Jau ruošiame teritorijos vystymo techninį projektą. Planuojame, kad prie Senojo turgaus halės, link Taikos prospekto, galėtų įsikurti maitinimo įstaigos su lauko kavinėmis“, – atskleidžia viziją V. Karmanovas.
Anot jo, Klaipėdos savivaldybė jau yra parengusi aplink esančių aikštelių sutvarkymo techninį projektą. Atstatyti nugriautų prekybos paviljonų neplanuojama. Praktiškiau šalia turgaus įrengti gražią sutvarkytą aikštę, kurioje galėtų vykti ne tik prekyba, bet ir kultūriniai renginiai.
„Galvojame ir apie kitų Senojo turgaus statinių pritaikymą platesnei, o ne vien prekybinei veiklai. Taip pat sieksime, kad turgus būtų estetiškas, patrauklus lankytis turistams, ypač iš į Klaipėdą atvykstančių kruizinių laivų“, – vardina V. Karmanovas.
Nenaudojamus pastatus parduos
Senojo turgaus vizija – padaryti visą teritoriją gyvą ir patrauklią, kad ji primintų turgavietes, kurias esame įpratę matyti Vakarų Europos miestuose.
Planuojama, kad prie šio teritorijos atgimimo prisidės ne vien turgavietes valdanti bendrovė, miesto Savivaldybė, bet ir verslas.
„Jau esame gavę akcininkų leidimą parduoti senus, turgavietės veiklai nebereikalingus statinius, o gautus pinigus panaudoti Senojo turgaus halei sutvarkyti“, – sako V. Karmanovas.
Anot jo, pardavimui ruošiami keturi turgavietės teritorijoje esantys pastatai. Du planuojama parduoti atskirai, o dar du – kartu, kaip vieną turtinį vienetą. Jiems yra suformuoti atskiri sklypai, kartu bus parduodama ir teisė į valstybinės žemės nuomą.
„Būsimiems pirkėjams jau esame parengę ir architektūrines vizijas, kaip pagal galiojančius miesto planavimo dokumentus galėtų būti rekonstruoti parduodami pastatai“, – teigia V. Karmanovas.
Jau liepos mėnesį planuojama skelbti šių pastatų pardavimo aukcionus.
„Apie Senojo turgaus atgaivinimą kalbama jau ne vienerius metus, bet pagaliau esame tame etape, kai nuo kalbų perėjome prie darbų. Patirtis Naujajame turguje rodo, kad nuoseklus infrastruktūros atnaujinimas atneša aukštesnę kokybę tiek prekybininkams, tiek pirkėjams“, – įsitikinęs V. Karmanovas.